نشست سرپرست دانشگاه صنایع و معادن ایران با شرکت های پارک علم و فناوری فارس

در این نشست سرپرست دانشگاه صنایع و معادن ایران، معاون اجرایی دانشگاه صنایع و معادن ایران، مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با شرکت های فناوری پارک علم و فناوری فارس حضور داشتند.

طی این نشست که با حضور سرپرست دانشگاه صنایع و معادن ایران، معاون اجرایی دانشگاه صنایع و معادن ایران، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره و مدیران ارشد صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، رئیس پارک علم و فناوری فارس، شرکت های فناوری و دانش بنیان مرکز رشد و پارک علم و فناوری فارس در پارک شیراز برگزار شد، که به معرفی صندوق و خدمات قابل ارائه به صنایع پیشرفته کشور و همچنین طرح تاپ پرداخته شد.

در این نشست؛ سرپرست دانشگاه صنایع و معادن ایران با تاکید بر لزوم کار و همت جمعی کلیه بازیگران حوزه فناوری و صنعت و با اشاره به پتانسیل های موجود به لحاظ نیروی انسانی کشور در کنار منابع ملی و خدادادی، پویایی ایجاد شده در فضای کسب و کار را مهم ترین عامل قطع وابستگی به نفت و مقابله با تحریم های ناجوانمردانه دشمن اعلام کرد.

برات قبادیان ضمن تشریح تاپ سامانه توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال (تاپ)، ارتباط صنعت و دانشگاه و رفع نیازهای فن‌آورانه صنعت از طریق مراکز علمی و پژوهشی را به عنوان امری مهم در توسعه صنایع کشور برشمرد.

وی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته را به عنوان یکی از صندوق های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت را پشتیبان و بازوی مالی این وزارتخانه برای اجرای طرح های فن‌آورانه معرفی نمود که می تواند نقش مهمی در این راستا ایفا کند.

در ادامه مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق صنایع پیشرفته، ضمن تبیین خدمات مالی و اعتباری به تشریح برنامه های آتی این صندوق پرداخت.

رضا نقی پور اصل با اشاره به شکل گیری و توسعه سایر خدمات صندوق در کنار ارائه تسهیلات و صدور ضمانت نامه، تدوین آیین نامه های خدمات کارشناسی و سرمایه گذاری خطرپذیر را از جمله اولویت های در دستور کار صندوق عنوان کرد.

در انتهای جلسه نیز جواد کلاهدوزان بازرس ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون حوزه وزارتی با اشاره به تاکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بر پیگیری مسائل مربوط به واحدهای تولید و اهتمام در رفع مشکلات شرکت های فعال،در ارتباط با دریافت هرگونه پیشنهادات و نقطه نظرات فعالان صنعت و انعکاس به مقام عالی وزارت و دستگاه های ذیربط و تابعه اعلام آمادگی کرد.

0.00 0
  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1398/09/17
  • تعداد مشاهده : 1037 بار