افتتاح 3 طرح فناوری‌ نوین شرکت‌های دانش بنیان همزمان با دهه مبارک فجر و بازدید از 7 شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی پیشتاز

با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت انجام شد؛

همزمان با دهه مبارک فجر، معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت از 7 شرکت دانش بنیان بازدید به عمل آورد و طرح های فناوری نوین 3 شرکت را نیز مورد افتتاح قرار داد.

به گزارش واحد خبر معاونت، دکتر قبادیان از شرکتهای “مهندسی محیط کشت سیوان” ، شرکت “آرنا ژن فارمد”، شرکت “برسام فارمد”، شرکت “نفس زیست فارمد"، شرکت "کاوش طب آینده نگر" ، شرکت "نیک پایا" و شرکت "رادین زیست فناور " بازدید به عمل آورد.
شرکت "مهندسی محیط کشت سیوان" ، اولین تولید کننده مواد اولیه محیط کشت سلولی پودری در خاورمیانه و سومین در جهان) و شرکت "آرنا ژن فارم" نیز اولین تولید کننده سورفکتانت ریوی از ریه گوسفند در جهان می باشد.
شرکت "برسام فارمد"؛ اولین تولید کننده "راسبوریکاز " در ایران و دومین در جهان و اولین تولید کننده کلستروم از آغوز گاو در خاورمیانه و چهارمین در جهان است.
همچنین شرکت "نفس زیست فارمد" ؛ اولین تولید کننده آهن تزریقی در ایران و داروهای استنشاقی با روش نوین در آسیا و شرکت "کاوش طب آینده نگر" اولین تولید کننده دستگاه انکوباتور دی اکسید کربن در حجم ۱۰۰۰ لیتر در کشور مطابق تکنولوژی ممرت آلمان است.
شرکت "نیک پایا"؛ اولین تولید کننده جلبک کلرلا با روش نوین فتوراکتور در ایران با اخذ گواهی GMP ۷ است، شرکت "رادین زیست فناور" ؛ اولین تولید کننده کراتین از پشم گوسفند در ایران که در "مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی پیشتاز " واقع در صفادشت شهرستان ملارد مستقر بوده و در صنایع و تجهیزات دارویی و مکمل های سلامت مشغول به فعالیت می باشد.
همچنین فناوری های نوین شرکت های "کاوش طب فارمد" و "آرناژن فارمد " مورد افتتاح قرار گرفت.
اولین افتتاح مربوط به خط تولید دستگاه انکوباتور دی اکسید کربن شرکت "کاوش طب آینده نگر" ( تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی و صنایع داروسازی) بود که در حجم ۱۰۰۰ لیتر برای اولین بار در کشور ساخته شده و در صنعت داروسازی و فرایند کشت سلول و ساخت واکسن های بیولوژیک به خصوص واکسن کرونا مورد استفاده می باشد.
دومین افتتاح مربوط به خط تولید مکمل دارویی کلستروم شرکت "برسام فارمد" (تولید کننده داروها و مکمل های بیولوژیک) بود که در زمینه درمان بیماری های روماتوئید آرتریت، بیماری های گوارشی و تقویت سیستم ایمنی کاربرد دارند.
سومین افتتاح نیز مربوط به خط تولید داروی "آرنافنت "( جهت درمان سندروم زجر تنفسی نوزادان ) بود. شرکت" آرنا ژن فارمد " تولید کننده مواد اولیه دارویی و داروهای بیولوژیک است که برای اولین بار در دنیا توانسته سورفکتانت ریوی را از ریه گوسفند استخراج نماید و تاکنون در دنیا مواد فوق از ریه خوک استخراج می‌شده است.
همچنین برات قبادیان قول داد که در خصوص رفع مشکلات مربوط به مراکز نوآوری و شتابدهی پیگیری و همکاریهای لازم از مراجع ذیصلاح در دولت و وزارت صمت را به عمل آورد.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/11/22
  • تعداد مشاهده : 907 بار