پیام رییس دانشگاهورود شما را به  وب سایت دانشگاه  صنایع و معادن ایران که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز جزء دانشگاه های دستگاه های اجرائی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد خيرمقدم مي‌گويم. شما با جستجو در اين سايت اطلاعات مناسبي درباره دانشگاه، برنامه‌هاي آموزشي ارايه شده،‌ زمينه‌هاي تحقيقاتي و ... به دست خواهيد آورد.

در اين دانشگاه  افراد بسیار متخصص و کارامدی گرد هم آمده‌اند و تلاش مي‌كنند تا خدمات آموزشي و پژوهشي برجسته‌اي در رشته‌هاي مختلف فنی و مهندسی و نیز مدیریتی ارايه دهند. دانشگاه همواره سعي مي‌كند تا يك محيط آموزشي عالي با پروژه‌ها و رساله‌هاي كاملاً مرتبط با استانداردهاي علوم نوين و مهندسي ارايه نمايد.

سخن گفتن از دانشگاه و ضرورت تلاش علمي بيشتر براي رسيدن به قله‌هاي رفيع دانش، در موقعيتي که کشور عزیزمان در آستانه تحولات روزافزون علمي و تكنولوژيك قرار دارد، مهم‌ترين وظيفه ما در سطح ملي و بين‌المللي است. از اینرو مهم‌ترين عامل براي رسيدن به سربلندي در عرصه‌هاي علمي، فرهنگي و اقتصادي، تلاش مضاعف علمي در جهت دست يافتن به دانش‌هاي نوين و گسترش مرزهاي دانش است كه خوشبختانه اين امر در برنامه استراتژيك دانشگاه مورد توجه خاص قرار گرفته است.

اميد است  با افزايش سرمايه‌گذاري‌هاي لازم و توسعه زيرساخت‌هاي آموزشي و پژوهشي، فضايي سرشار از نشاط علمي و تلاش جمعي را براي دانشجويان و دانشپذیران مستعد و علاقمند فراهم ساخته و با يك برنامه هدفمند، محيط مطلوب علمي - فرهنگي را ايجاد نماييم، كه حاصل آن توسعه علم و فناوري، انجام خدمت صادقانه به جامعه بشري و تربيت انسان‌هايي متخصص و وظيفه شناس باشد.